Місячник цивільного захисту

Місячник Цивільного захисту в Літинській середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2

2019-2020 навчальний рік

Кожен із нас має право на життя, а воно обов’язково повинно бути захищене. Це є однією із функцій держави. Цивільний захист спрямований на збереження життя та здоров’я населення, охорону території, довкілля, майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання їм.

Саме з такою метою традиційно проходить у Літинській середній загальноосвітній школі I-III ступенів №2 місячник Цивільного захисту, що цього року  триватиме з 17 вересня до 17 жовтня.

Бесіди, засідання клубів, вікторини, випуск листівок та фотомонтажу, стінгазети, плакати, малюнки, перегляд мультфільмів та відео, тематичні уроки, спортивні змагання – всі ці заходи містить план проведення місячника, що сприятиме підвищенню безпеки школярів.

А 30 вересня проведено єдиний день Цивільного захисту. Активну участь у ньому взяли працівники районної служби Головного управління ДСНС у Вінницькій області. Було розроблено план заходів, підготовлено і продумано всі етапи сходинок до знань і умінь.

Зранку відбулася оперативна нарада у кабінеті директора школи Катріної Тетяни Володимирівни зі штабом із надзвичайних ситуацій, де було обговорено та затверджено порядок дій під час пожежі.

Слід відзначити, що в нашій школі розроблено алгоритм дій під час надзвичайних ситуацій, тому, коли пролунав сигнал: «Увага всім. Пожежна тривога»  всі учасники освітнього процесу, зачинивши вікна, вимкнувши електроприлади, надівши марлеві пов’язки, поспішили покинути приміщення школи.

За дуже короткий проміжок часу від уявної пожежі було швидко, рішуче, уміло врятовано всіх дітей та дорослих, про що класні керівники прозвітували начальнику штабу Цивільного захисту школи Глазкову Олександру Григоровичу.

А начапьник Цивільного захисту Катріна Тетяна Володимирівна підвела підсумки евакуації школи та оголосила план заходів на Єдиний день цивільного захисту.

А далі на учнів 1-2 класів чекав кінозал для переглядів тематичних мультсеріалів, третьокласники відправилися на екскурсію до Літинського ГУ ДСНС. А учні п’ятих класів до Літинських електромереж, де їх чекали цікаві розповіді про повчальні життєві історії .

Професійне журі оцінювало роботи, що були представлені на конкурс малюнків та стіннівок з основ безпеки життєдіяльності учнів «Охорона праці очима дітей»,Вогонь – друг чи ворог?

На шкільне подвір’я поспішає пожежний автомобіль і зразу ж привертає увагу школярів. Все хочеться розглянути, приміряти, ще дізнатися про героїчну професію цих надзвичайних людей.

Далі учні 4-6класів брали участь у практичних заняттях, змаганнях, різноманітних естафетах.

А старшокласники тим часом проводили практичні зайняття з цивільного захисту: надавання першої допомоги постраждалим на воді, у результаті пожежі, побутових травмах.

А ще дізналися  про надання першої медичної допомоги  при обмороженні, утопленні, довготривалому стисненні, кровотечах, опіках, сонячному та тепловому ударах, ураженні електричним струмом та переломах.

Як захистити себе під час радіації та різноманітної хімічної зброї - все це та багато чого іншого розповіли слухачам одинадцятикласники.

Сьогодні ми були і потерпілими, і героями, і вмілими рятівниками, і уважними слухачами. Сьогодні ми працювали із девізом: «Знати-значить вижити». Сьогодні ми навчилися і ще більше зміцнили свої знання: як зберегти власне життя і рідних та близьких - найбільшу цінність на землі.

08.10.2019 | Aдмін