Адаптація школярів 5 класу

Перехід учнів із початкової школи до середньої справедливо вважається кризовим періодом.    Кожен учитель, незалежно від того, працює він із молодшими школярами чи з підлітками, запитує себе: «чому діти, які прийшли в 5 - й клас, відчувають великі труднощі в адаптації до основної ланки школи? Хто винен у тому, що в багатьох п’ятикласників  спостерігається зниження успішності, втрата інтересу до навчання, неадекватність поведінки, погіршення взаємин з однолітками й дорослими?»

Учням, які звикли до певних порядків початкової школи, потрібен час, щоб пристосуватися до нового темпу і стилю життя. Часто зовнішні зміни збігаються у часі з початком фізіологічних змін в організмі дітей. Усе це, безперечно, відбивається на успішності. Період переходу молодших школярів до середньої ланки навчального закладу, як правило пов’язаний з певними ускладненнями.

• Навчальна мотивація;
    • Психологічна готовність;
    • Комунікативна готовність;
    • Фізична готовність.

Готовність учнів 4 – го класу до навчання у п'ятому класі означає не тільки підготовку до засвоєння навчальних программ, а й сформованість основних компонентів навчальної діяльності, успішне засвоєння програмного матеріалу.

Вчасне виявлення проблем адаптації дітей до навчання в середній ланці школи дасть можливість надати вчителям та батькам рекомендації, які дозволять дитині скоріше пристосуватися до нових вимог.

Про це йшлося на засіданні «круглого столу» 14 жовтня 2018 року «адаптація п'ятикласників  до умов середньої школи. Шляхи корекції».

26.11.2018 | Aдмін